Metamorfoza nowoczesnej sypialni

Po raz kolejny we współpracy z firmą Śnieżka chcemy ułatwić Wam metamorfozę Waszych mieszkań. Co to oznacza? Że macie szansę otrzymać nie tylko darmową poradę dekoratora - mnie, ale od firmy Śnieżka dostaniecie wszystkie potrzebne farby do dokonania metamorfozy wybranego pomieszczenia ze swojego domu!

Akcja będzie odbywała się co dwa miesiące (będę na bieżąco Wam o niej przypominać, żeby wybrać kolejne osoby chętne do wzięcia w niej udziału) i będzie trwała do końca tego roku. Dlatego jeśli nie jesteście w 100% zadowoleni z wyglądu jakiegoś pokoju piszcie, gdy znowu otworzę nabór na kolejne miesiące!

 Sypialnia PO

Sypialnia PO

Tym razem przybyliśmy na pomoc Kasi i Darkowi. Ich powiększająca się wkrótce (za miesiąc!) rodzina trochę namieszała im w dotychczasowym sposobie korzystania z domu. Rodzice byli zmuszeni przenieść się ze swoją sypialnią do domowego biura, w swojej starej sypialni robiąc miejsce dziecku.

Pokój do którego się przenieśli jest na poddaszu i jaki jest wąski, taki długi. Piękne łóżko para przywiozła ze sobą jako prezent ślubny z Australii i nie chce się go pozbywać. Szafki nocne, które wcześniej pasowały wymiarowo w starej sypialni tutaj się nie mieszczą – jedna musi stać odwrócona bokiem. Nie ma też jak wcisnąć łóżeczka, które zapewne niedługo będzie musiało się pojawić przy łóżku.

A kolory? Jak Kasia słusznie napisała w mailu do mnie ‘kolorystycznie też nic nam nie pasuje, bo mamy ściany z innej bajki, meble w różnych kolorach, a do tego dodatki z poprzedniej sypialni w kolorystyce różowo-fioletowej’. Ale to nie koniec problemów – biuro, które tu wcześniej było usytuowane, nadal musi się tu zmieścić!

 Sypialnia PRZED

Sypialnia PRZED

 

Proponowane przeze mnie zmiany

Ściany zostały przemalowane farbą Magnat Ceramic (ich producentem jest również Śnieżka) w kolorze Jaspis Picasso. Jest to ceramiczna plamoodporna farba do wnętrz trzeciej generacji. Jest ona odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie oraz sprawia, że powłoki farby nie absorbują zabrudzeń i „trudnych” plam, dzięki czemu łatwiej będzie utrzymać ściany w czystości.

Nowoczesna sypialnia - metamorfoza

Aby wykorzystać maksymalnie przestrzeń tego długiego pokoju i użyć jak najwięcej obecnych mebli, łóżko ustawiłam bokiem, dzięki czemu para nie będzie miała więcej problemu z niemieszczącymi się szafkami nocnymi. Przyszłym rodzicom łatwiej też będzie ustawić tu łóżeczko.

Przestrzeń sypialnianą wydzieliłam podwieszonymi pod sufitem lekkimi zasłonkami. Nie zaciemnią wnętrza, a w dzień z łatwością będzie można je zasunąć, oddzielając część biurową od sypialni. W ten sposób osoba pracująca przy biurku będzie mogła skupić się na pracy, a nie myśleć o ciepłej pościeli i wygodnych poduszkach (ja na przykład ciągle spoglądałabym na nie z tęsknotą)!

Łóżko jest piękne, ale mam wrażenie, że dotychczasowe kolory, z którymi było połączone tłumiło jego kolor. To właśnie jego rama stała się dla mnie inspiracją do wybrania wyraziście niebieskich dodatków. W połączeniu z cytrynową poduszką i odrobiną drewna (literka K) i zieleni, wnętrze przeniosło się do XXI wieku – jest nowoczesne, idealne dla młodych rodziców z dzieckiem. Lamki nocne z metalową bazą nawiązują swoim wyglądem do ramy łóżka, dzięki czemu wszystko łączy się w jednolitą, spójną całość.

 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.

 

Lekcje, które możecie wynieść z tej metamorfozy:

 • bardziej wyraziste kolory sprawią, że wnętrze stanie się bardziej nowoczesne,
 • w nowoczesnym wnętrzu nie może zabraknąć graficznych wzorów – tutaj użyto ich na kocu. Nie musi ich być wiele, ale dobrze, żeby były,
 • dekorując wyrazistymi kolorami nigdy, przenigdy nie zapominajcie o kilku drewnianych dodatkach. Dlaczego? Pamiętacie jeszcze moje powiedzenie ‘gdzie w łazience trochę drewna, tam sukcesów moc jest pewna’? Ta sama zasada odnosi się też do nowocześnie urządzonych wnętrz,
 • jeśli pokój jest wystarczająco duży, a musi spełniać kilka funkcji, warto wziąć pod uwagę wydzielenie jednej z nich zasłonką (lub na przykład parawanem). Wystarczy jej zasunięcie, żeby ukryć bałagan! Ich dodatkowy plus – pokój stanie się dzięki nim przytulniejszy!
 • każde wnętrze potrzebuje czegoś okrągłego. Zwłaszcza w sypialni, w której przeważają kanciaste meble. Tutaj motywu koła użyłam na lustrach i lampkach nocnych,
 • często o tym piszę, ale będę pisała do znudzenia, aż wszyscy zapamiętają :) Dekorując wnętrze zawsze użyjcie jakiegoś koloru dodatkowego- kontrastowego. Tutaj jest to cytrynowo- żółta poduszka, która wspaniale wydobywa głębię koloru poduszek i łóżka,
 • kiedy we wnętrzu pojawia się jakiś motyw, np. tutaj łóżko ma chromowane dekory, warto pomyśleć o sposobach przeniesienia tego motywu w inne miejsce pokoju. Ja zrobiłam to poprzez srebrną bazę lamp. Taki mały zabieg, a jednak sprawia, że wszystko zaczyna do siebie pasować,
 • jeśli nie możecie sobie pozwolić na częste malowanie ścian, naprawdę powinniście wziąć pod uwagę malowanie ich odpornymi na zabrudzenia i szorowanie farbami – dłużej będą wyglądały jak świeżo po malowaniu!

Co myślicie o moich zmianach?