Metamorfoza łazienki i lekcje, jakie można z niej wyciągnąć

Metamorfoza łazienki i lekcje, jakie można z niej wyciągnąć

Kiedy zostałam poproszona jakiś czas temu, żeby odnowić mini łazieneczkę, którą architekt postanowił niefortunnie wcisnąć pod schodami, przyznam Wam się szczerze, że w pierwszej chwili chciałam odmówić. Pomieszczenie jest tak małe i niskie miejscami, że gdybym była 5 cm wyższa musiałabym się schylać, żeby do niej wejść. Brak naturalnego światła, popękane ściany z mnóstwem wbitych gwoździ, które z pewnością kiedyś w jakimś celu zostały wbite (no chyba, że ktoś miał zły dzień i chciał się jakoś wyżyć)... Ściany i stolarka nie widziały puszki farby dobrych kilkanaście lat. No, mówię Wam... ciężko to wyglądało. Mam jednak tą wadę (a może zaletę), że lubię takie wyzwania.

Read More

6 sposobów odświeżenia wyglądu jadalni na Wiosnę... bez wydawania pieniędzy!

6 sposobów odświeżenia wyglądu jadalni na Wiosnę... bez wydawania pieniędzy!

Prawie dokładnie rok temu w poście Co zabija nudę w jadalni próbowałam nauczyć Was rzeczy lub dwóch o jadalniach. Jaki wybrać stół i krzesła, jak ją urządzić, żeby było ciekawie, lub jak udekorować, gdy lubicie styl skandynawski, eklektyczny, lub glamour... Dzisiaj chcę rozwinąć trochę ten wątek, mając nadzieję, że po raz kolejny wyniesiecie coś z moich porad i pomysłów. Tym razem chcę się jednak skoncentrować na tym, jak możecie odświeżyć swój kącik jadalniany wykorzystując to, co już macie.

Read More

30 dni bez wydawania pieniędzy: 20 dni później

30 dni bez wydawania pieniędzy: 20 dni później

Za nami 20 dni bez wydawania pieniędzy. Pierwsze 10 dni, muszę przyznać, były pestką w porównaniu z minionym tygodniem. Okazało się, że tym razem w ogóle nie zmieściliśmy się w wyznaczonym budżecie 10 euro!Przekroczyliśmy tę sumę o dokładnie 26.25 euro. Dlaczego?

Read More

30 dni bez wydawania pieniędzy: 10 dni później

30 dni bez wydawania pieniędzy: 10 dni później

Dokładnie 10 dni temu podjęłam się z mężem wyzwania miesiąc bez wydawania pieniędzy. Wypisałam reguły, według których będziemy działać przez ten czas (możecie o nich przeczytać w poście 30 dni bez wydawania żadnych pieniędzy) i razem wskoczyliśmy do głębokiej wody. Chcecie zobaczyć, jak nam idzie? Zapraszam do lektury dzisiejszego posta!

Read More

Pokój chłopca ze ścianą w trójkąty

Pokój chłopca ze ścianą w trójkąty

Mam dla Was wspaniałe wieści! Friday Dekor Doctor wraca do pracy we współpracy ze Śnieżką. Co to oznacza dla Was? Że macie szansę otrzymać nie tylko darmową poradę dekoratora - mnie, ale od firmy Śnieżka dostaniecie wszystkie potrzebne farby do dokonania metamorfozy swojego wnętrza!

Akcja będzie miała miejsce co dwa miesiące (będę na bieżąco Wam o niej przypominać, żeby wybrać kolejne osoby chętne do wzięcia w niej udziału) i będzie trwała do końca tego roku. Z taką pomocą już nie będziecie mieli wymówek, żeby nie zrobić czegoś dobrego dla swoich wnętrz. I dosłownie i w przenośni – pięknie udekorowany dom to wszak nie tylko powód do dumy, ale i sposób na lepsze samopoczucie. Dlatego jeśli potrzebujecie pomocy z urządzaniem wnętrza, zaglądajcie na bloga. Wkrótce ogłoszę nabór na kolejną akcję!

Read More